W dniu Finału WOŚP krakowski hejnał zabrzmi z nietypowego miejsca

27 stycznia 2021

W niedzielę 31 stycznia o godz. 20.00 z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszymy, jak brzmi krakowski hejnał grany z dachu TAURON Areny Kraków, a po nim występ saksofonisty Adama Pierończyka. Tego dnia zostanie także udostępniony koncert zespołu Another Pink Floyd przygotowany specjalnie na tę okazję. Wspólnie z Miastem Kraków zachęcamy do wirtualnego udziału w tych wydarzeniach i wspierania WOŚP.

Z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej krakowski trębacz Zbyszek Szwajdych odegra z dachu TAURON Areny Kraków hejnał oraz hymn WOŚP, a następnie w tym samym miejscu wystąpi znany saksofonista Adam Pierończyk. Wydarzenia, zaplanowane na 31 stycznia na godz. 20.00 będzie można śledzić na żywo na profilu Krakowa (www.facebook.com/wwwKrakowPL) na Facebooku oraz na profilu TAURON Areny Kraków (www.facebook.com/TAURONArenaKrakow). W przypadku złej pogody muzycy wystąpią  wewnątrz obiektu. Także 31 stycznia na profilu Areny opublikowany zostanie występ zespołu Another Pink Floyd zarejestrowany w TAURON Arenie Kraków specjalnie na tę okazję.

Przypomnijmy, że Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się już po raz 29. Tym razem towarzyszy mu hasło „Finał z głową”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. WOŚP można wesprzeć na różne sposoby, między innymi wpłacając pieniądze na konto: 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129 (tytuł przelewu: Darowizna – 29. Finał WOŚP), wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy oraz biorąc udział w licytacjach. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://www.wosp.org.pl/wspieraj.

Zachęcamy do udziału w licytacjach organizowanych przez Miasto Kraków i krakowskie instytucje kultury. Możecie między innymi zdobyć fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora, którą na licytację przekazał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski  – link.

***

ADAM PIEROŃCZYKsaksofonista, kompozytor, lider i producent.

Według międzynarodowej prasy, jeden z najbardziej interesujących i kreatywnych muzyków europejskich, a także – jeden z największych innowatorów w polskim jazzie. Pod własnym nazwiskiem wydał ponad 20 płyt, za które zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in.18 nominacji oraz 2 główne nagrody Fryderyk jako Jazzowy Muzyk Roku oraz za Jazzowy Album Roku.

15 razy wybrany Najlepszym Saksofonistą Sopranowym według magazynu Jazz Forum. Dyrektor artystyczny festiwali: Jazz aux Oudayas i Jazz Au Chellah (Rabat / Maroko, 2005-2006), Sopot Jazz Festival (2011 – 2015), a od 2019 – Festiwal Jazz Juniors w Krakowie. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Koncertuje na całym świecie. Do tej pory występował w niemal całej Europie oraz w Kazachstanie, Kirgizji, Izraelu, Maroku, Iranie, Brazylii, USA, Meksyku i Chinach.

Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Sam Rivers, Archie Shepp, Miroslav Vitous, Gary Thomas, Greg Osby, Bobby McFerrin, Jeff 'Tain’ Watts, Trilok Gurtu, Mino Cinelu, Tomasz Stańko, Ted Curson, Avishai Cohen, Adrian Mears, Ernst Reijseger, Wolfgang Puschnig, Lage Lund, Orlando Le Fleming, Joe Martin, Jean-Paul Bourelly, Majid Bekkas, Anthony Cox, Lars Danielsson, Nelson Veras, Anthony Joseph, John B. Arnold, Joey Calderazzo, Mircea Tiberian, Fisz Emade, Agata Zubel, Krzysztof Knittel, Marcin Wasilewski Trio i Leszek Możdżer.

Więcej na: www.adampieronczyk.net/, www.facebook.com/AdamPieronczyk

 

ANOTHER PINK FLOYD

Zespół powstał w 2008 roku w podkrakowskiej Skawinie. Ponad trzynastoletnia obecność na polskiej scenie koncertowej pozwoliła zbudować zespołowi grono fanów PINK FLOYD, którzy jako wymagająca publika zaakceptowali tę formę przekazu twórczości Floydów i do ostatniego miejsca wypełniają największe i najwspanialsze sale koncertowe w Polsce i Europie.

To co wyróżnia zespół ANOTHER spośród innych zespołów tego typu, to niesamowita radość z grania przez muzyków materiału, który pokrywa się z personalnymi fascynacjami wszystkich w zespole. Ze sceny emanuje pozytywna energia. Bezpośredni kontakt i integracja z publiką niespotykana na innych koncertach.

Polski Pink Floyd – bo tak często zespół jest nazywany przez publikę – idealnie balansuje miedzy oryginalnymi partiami a własną interpretacją. Zarówno fani oczekujący wykonań możliwie najbliższych oryginałowi, jak i liczący na nieco inne niesłyszane jeszcze interpretacje nie znajda powodów do narzekań.

Zamknij oczy i przenieś się w świat muzyki Pink Floyd na żywo.

Więcej na: www.anotherpinkfloyd.com, www.facebook.com/AnotherPinkFloyd/, www.youtube.com/user/AnotherPinkFloyd/videos